Dolar $
32.79
%0.81 0.26
Euro €
35.18
%0.55 0.19
Sterlin £
41.62
%0.47 0.19
Çeyrek Altın
4027.77
%2.04 79.56
SON DAKİKA
EKONOMİ Pazar 03 Aralık 2023 14:10

GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ STARTUP BAŞAKŞEHİR'DE BULUŞTU

Başakşehir Belediyesi, yenilikçi fikir sahibi girişimciler ile yatırımcıları dört farklı etkinlikten oluşan Startup Başakşehir'de bir araya getirdi. Girişimcilik ekosisteminin önemine vurgu yapan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Fikirleriniz, çalışmalarınız ve projeleriniz gücümüze güç katacak. Biliyoruz ki, birlikten güç doğar. El ele vereceğiz, ülkemizin büyük hedeflerine birlikte yürüyeceğiz." dedi.

Girişimcilik ekosistemi startup Başakşehir'de buluştu

Teknoloji ve inovasyon alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken Başakşehir Belediyesi, yenilikçi fikir sahibi girişimciler ile yatırımcıları bir araya getirdi. 4 farklı etkinliğin gerçekleştirilirldiğiStartup Başakşehir’de girişimcilik ekosistemindeki girişimciler, yatırımcılar, kurumsal firma yöneticileri ve akademisyenleri aynı çatı altında buluştu. Başakşehir Belediyesi’nin 2024 girişimcilik vizyonunun açıklandığı etkinlikte, Gelecek Vadeden Girişimler Yarışması’nın ödül töreni, Asya VenturesStartup Yatırım Zirvesi ve “Gelecek Vadeden Girişimler” kitabının tanıtımı da yapıldı. Etkinliğe ASKON Orhan Aydın, rektörler, girişimciler, yatırımcılar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Avrupa’ya örnek olduk

Etkinliğin başlangıcında katılımcılara hitap eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Avrupa Birliği’nin düzenlediği Avrupa İnovasyon Başkenti Ödülleri’nde üst üste iki yıl finale kalmayı başardık. Yarışma tarihinde finale kalmayı başaran ilk ilçe belediyesi olmuştuk. Bu yıl da finale kalarak, başarımızın, tesadüf değil,  sürdürülebilir olduğunu kanıtladık. Sadece Türkiye’de değil, Avrupa’daki yerel yönetimlere de örnek ve öncü olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Başakşehir LivingLab’de 2012 yılında başlayan dijitalleşme yolculuğumuza da hız kesmeden devam ediyoruz. Teknoloji Akademimiz, İnovasyon Yarışmamız ve Girişimcilik Günü gibi projelerimiz, Başakşehir LivingLab’deki başarımızı sürdürülebilir hale getirmemizde en büyük gücümüz oldu.” değerlendirmesinde bulundu. 

Birlikten güç doğar

Yenilikçi fikir sahibi girişimcilerin Türkiye Yüzyılı’nda milli teknoloji hamlesine omuz vereceğini söyleyen Başkan Kartoğlu, “Fikirleriniz, çalışmalarınız ve projeleriniz gücümüze güç katacak. Biliyoruz ki, birlikten güç doğar. El ele vereceğiz, ülkemizin büyük hedeflerine birlikte yürüyeceğiz. Bu noktada en büyük arzumuz, yenilikçi fikirlerin katma değeri yüksek ticari ürünlere dönüşmesi.” şeklinde konuştu. 

Gelecek vadeden projelere ödül verildi

Etkinlikte, 72 projenin katıldığı Gelecek Vadeden Girişimler Yarışması’na finale kalan 12 girişimci ödüllerini aldı. Ayrıca girişimciliği teşvik eden sivil toplum kuruluşları, kurumlar ve yöneticiler de ödüllendirildi. Etkinliğin son bölümünde ise Başakşehir Belediyesi tarafından hazırlanan, 2024 ve sonrasına damga vurması beklenen projelerin yer aldığı “Gelecek Vadeden Girişimler” kitabının tanıtımı yapıldı.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR