Dolar $
32.79
%0.8 0.26
Euro €
35.3
%0.87 0.3
Sterlin £
41.76
%0.78 0.32
Çeyrek Altın
4025.43
%1.98 77.24
SON DAKİKA
Hibya Haber Ajansı | Ulaşım Perşembe 23 Mayıs 2024 17:01

BAKAN URALOĞLU, ALMANYA'DA BM HEYETİYLE BİR ARAYA GELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Avrupa Ekonomik Komisyonu İcra Sekreteri Tatiana Molcean ve BM Yol Güvenliği Fonu Başkanı Nneka Henry ile bir araya geldi.

Bakan Uraloğlu, Almanya'da BM heyetiyle bir araya geldi

Bakan Uraloğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Avrupa Ekonomik Komisyonu İcra Sekreteri Tatiana Molcean ve BM Yol Güvenliği Fonu Başkanı Nneka Henry ile görüşme gerçekleştirdi.

Uraloğlu görüşmeye ilişkin  "Türkiye’nin sahip olduğu konumu sayesinde küresel ve bölgesel ticaret hareketleri için daha az maliyetle daha kısa sürede, etkili ulaşım ve taşımacılık imkânlarına sahip olduğunu bir kez daha dile getirdik" ifadesini kullandı.

Bakan Uraloğlu, ardından Uluslararası Ulaştırma Forumu'nun “Ulaştırma Altyapısı ve Küresel Bağlantısallığın Yeniden Tesisi İçin İş Birliğine Odaklanmak” konulu oturumunda da konuştu.

Türkiye'nin kesintisiz bir ulaştırma koridorunun oluşturulmasında ve kıtalar arası ulaştırma koridorlarının etkin bir şekilde işlemesinde kilit görev aldığını belirten Uraloğlu, "Ulaştırma koridorları boyunca küresel anlamda iş birliği için her ülke üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Türkiye olarak parçası olduğumuz koridorların her bir üyesi ile iş birliği yapma ve gerekiyorsa ortak eylem planları hazırlayarak hayata geçirme gayretindeyiz" dedi.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR