Dolar $
33.05
%0.66 0.21
Euro €
36.14
%0.73 0.26
Sterlin £
42.98
%0.79 0.33
Çeyrek Altın
4192.19
%0.52 21.53
SON DAKİKA

Ucuz mu? Ulaşılabilir mi?

Yine yoğun ve yorucu bir yolculuğun sonuna gelmiş bulunmaktayım. Kalite ile fiyat performans karşılaştırması yapmayı seviyorum. Ben ucuz mala para harcayacak kadar zengin değilim tezini çürüten durumlar da elbette oluyor.

Bu seferki seyahatimi son dakika planladığım için elimden geldiğince en ucuz ve aktarmalı bir seyahat tercih etmek zorunda kaldım. Air Serbia fiyat- kalite performansı olarak ortalama iyi bir hizmet veriyor olsada tabiki bizim yerli havayolu şirketlerimiz gibi asla olamaz. Seyahatin en zorlu tarafı sanıyorum aktarma sonrası yaşanan kayıp bagaj problemi oldu. Bagajlarım gelmedi, Sırbistan havayollarının herhangi bir ofisi olmadığı için kimse ile iletişime geçemedim. Çelebi yer hizmetleri aracı kurum olarak kayıp bagaj takibi yapıyor ama tamamen şansla ve kaderle yürüyor işler. Biz tutanak tutuyoruz valizleriniz gelirse haber veririz, ya gelmezse diye sorduğumda bizim sorumluluğumuzda değil diyorlar. Eee bu şirketin bir yetkilisi yok, acentesi yok, ofisi yok ama İstanbul’dan her gün uçuşu var. Bu nasıl bir sistem ben bunu anlamadım.  Neyse ki ben şanslıydım gece uçağı ile bagajlarım geldi ama 15 saatlik bekleme sürecimde yetkili kimseden bir geri dönüş alamadım. Ne havayolu şirketinden maillerime geri dönüş geldi ne de sosyal medyadan geri dönüş sağladılar. Yani kaderimde bagajlarıma kavuşmak olmasaydı asla iletişime geçebileceğim bir kişi yoktu.  

Dün sabaha karşı geri gelen valizlerime Çelebi yer hizmetleri personeli Samet Orman beyin ilgisi sayesinde kavuşmuş oldum. Bukadar ilgili, çözüm odaklı ve yardım sever bir arkadaşa denk gelmiş olmakta sanırım şansımın bir parçasıydı. Ve başkası bukadar ilgilenir miydi emin değilim çünkü kayıp tutanağı tutarken hiç bir soruma karşılık alamamıştım. Samet beye ayrıca yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Neyse, yani bu işin özü ucuz uçak bileti tercih ederken başınıza gelebilecek olumsuzlukları hesaba katıp havayolu şirketi iletişim bilgilerini iyice araştırmak gerekiyor. Ben yaşadım siz yaşamayın.